Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Tip pro rodiče s dětmi

Tip pro rodiče s dětmi

I přesto, že společné čtení rodičů a dětí z Bible považujeme za to nejcennější a nemůže ho nic nahradit, najdou se chvíle, kdy vám může přijít vhod nějaké jiné biblické zpestření, kde si děti vystačí samy. A právě to nabízí aplikace (pro mobily a tablety) Bible pro děti, kterou vám chceme doporučit.

V aplikaci najdete 40 velmi hezky zpracovaných biblických příběhů (od stvoření až po nové nebe), které jsou chronologicky řazeny, ale výběr příběhu je zcela na vás. Příběh si mohou děti samy přečíst nebo je česky namluven a přečte se po stisknutí tlačítka. Obrázky nabízejí animované prvky, které se spustí dotykem na obrazovku (postavička se začne hýbat nebo dělat zvuk). V příběhu jsou rovněž ukryté drahokamy neboli otázky, které vedou k pozornému poslechu. Vždy jsou na výběr odpovědi. Otázky jsou stejně jako příběh namluvené česky, odpovědi bývají obrázkové nebo ano x ne, není tedy potřeba umět číst. Na závěr příběhu je vždy nějaká aktivita (pexeso, obrázek k vybarvení nebo seřazení příběhu podle obrázků).

Aplikace je vhodná pro děti už od 4 let, horní hranice bude individuální, cca 10 let. Starším dětem aplikace nabízí různé výzvy (čtení konkrétních příběhů, sbírání Boží zbroje atd.), které u mladších dětí není potřeba využít.

Věříme, že v těchto dobách bez besídek může aplikace dobře posloužit.